Warning: extract() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/vhosts/zidinelis.lt/httpdocs/inc/engine1.php on line 848

Įstaigos bendruomenės tradicijos

            2019 m.  spalio 8 d. priešmokyklinių  "Žiniukų mokyklėlės"ir "Voveriukų" gupių . ugdytiniai vyko į Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklą. Dalyvavome edukaciniame rytmetyje"Saugi vaikystė". Čia  mokėmės žaidimo forma sportuoti, sveikai maitintis, kelio ženklų ir saugiai elgtis gatvėje, bei atpažinti įvairias emocijas. Visiems buvo be galo linksma, skambėjo juokas.  Abi grupės buvo apdovanotos saugaus eismo stalo žaidimais.

  

           2019 m. rugsėjo 23-27 d. “Žiniukų mokyklėlėje“ vyko projektas BURZGIA, URZGIA  LĖKTUVĖLIS, DEBESĖLIO KAMUOLY“.
Vaikai domėjosi, rinko įvairią informaciją apie lėktuvus. Igno mama pakvietė apsilankyti savo darbovietėje Kauno oro uoste. Pažintinės ekskursijos metu vaikai lankėsi skrydžių valdymo centre, klausėsi valdymo centro darbuotojų, pilotų pasakojimų, sužinojo keleivių bagažo tikrinimo subtilybių. Ekskursijos dalyvių laukė nepaprasta patirtis – „skrieti“ autobusu lėktuvų pakilimo taku ir pamatyti tai, ką mato pilotas, tupdydamas lėktuvą. Stebėti šviesų signalo sistemos žiburius.
                      Visiems buvo labai įdomu pamatyti priešgaisrinę gelbėjimo stotį, įlipti į pačią didžiausią gaisrinę mašiną.
 
 
 
2019 m. rugsėjo 26 d. Kauno lopšelis-darželis „Židinėlis“ jungėsi prie Europos sporto savaitės savo mieste. Europos sporto savaitė – Europos komisijos iniciatyva, kuria siekiama populiarinti sportą ir fizinį aktyvumą Europoje. Visi dalyviai dalyvauja renginiuose nepriklausomai nuo amžiaus, patirties ar fizinio pasirengimo.
Lopšelis-darželis „Židinėlis“ rugsėjo 26 d. taip pat vykdė akciją lopšelio-darželio vidiniame kiemelyje „#BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU“, kurios metu vaikai mokėsi ir šoko šokį, kurį šoka visa Lietuva. Joje dalyvavo apie 200 vaikų, kurie skambant nuotaikingai muzikai  šoko ir linksmai leido  laiką su savo draugais. Renginį organizavo neformaliojo ugdymo kūno kultūros pedagogė Nida Mulvinskienė ir muzikos mokytoja Naira Dirsienė. Visi dalyviai buvo apdovanoti organizatorių įteiktais lipdukais #BEACTIVE.

 

Prisijungiant prie Europos judriosios savaitės 2019 renginių ir minint tarptautinę dieną be automobilio, rugsėjo 27-ąją Kauno „Židinėlyje“ nuvilnijo akcija „RIEDA RATAI RATELIUKAI“, kurią iniciavo Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).
Tarptautinės gamtos išsaugojimo sąjungos priimtoje rezoliucijoje „Vaiko teisė į gamtą ir sveiką aplinką“ nurodoma, kad didėjantis vaikų atotrūkis nuo žaidimų lauke yra nepaprastai aktualus pasaulinės svarbos klausimas. Yra nustatyta, kad vaikai žaidimams lauke kasdien skiria maždaug trisdešimt minučių. Ir tai yra tik maža dalis to laiko, kurį vaikystėje praleisdavo jų tėvai. Buvimas ir veiklos lauke yra pagrindinis sveikatos šaltinis, turi didžiulį pažintinį poveikį, ugdant intelektualiai ir emociškai tvirtas asmenybes, formuojant stiprią savimonę, pamatines vertybes ir moralės normas. Atsižvelgdami į tai, Lietuvos pedagogai drauge siekė skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla lauke, supažindino ugdytinius su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui ir draugiškoms aplinkai susisiekimo priemonėmis. Lietuvos darželių kiemuose riedėjo paspirtukai, triratukai, riedlentės, riedučiai, lėlių vežimėliai, balansiniai dviračiai, traukiami ir stumiami ratuoti žaislai, karučiai bei mašinėlės.

Saulėtas ir vasariškai šiltas rugsėjo 2 d. rytas sukvietė l/d ,,Židinėlio“ vaikučius ir tėvelius į šventę ,,LABAS MUMS VISIEMS “. Po sveikinimo žodžio, pavaduotoja Giedrė pristatė visiems susirinkusiems dvi ,,sesytes“, kurios taip pat atkeliavo į šį darželį. Tik viena iš jų buvo pamiršusi, kaip reikia elgtis darželyje. Vaikučių pagalba jos išmoko pasisveikinti, padainuoti, pašokti, lipo į traukinuką ir linksmai su visais darželio vaikučiais nupūškavo į naujus mokslo metus.

Šventės akimirkos:

  
 
2019 m. gegužės 27 d."Žiogelių" grupės ugdytiniai kartu su auklėtojomis vyko į Kauno Karmėlavos oro uostą, kur dalyvavo edukacinėje programoje ,,KODĖL LĖKTUVAI KYLA?". Oro uoste vaikus pasitiko gidas Tomas, kuris pravedė ekskursiją. .Vaikai susipažino su keleivių bagažo tikrinimo subtilybėmis,  pakilo ant pakilimo ir nusileidimo tako,  stebėjo apšvietimą, kylančius ir besileidžiančius lėktuvus..
 
  

 

Penktadienį, t.y. gegužės 24 dieną darželio kieme susirinko daugybė mamų, tėčių, senelių, močiučių, brolių, sesučių švęsti drauge šeimos šventės, kurią pavadinome „Šeimų uostas”. Darželio vaikučiai susirinkusius sveikino dainomis, kvietė šokti, įteikė pačių rankomis pagamintas dovanas - šeimos laivą, į kurį susodino pačius brangiausius pasaulyje žmones. Labai smagi šventė, kuri subūrė visa bendruomenę pabūti visiems kartu. Pasidžiaukime akimirkomis…
   

Šventės akimirkos: https://photos.app.goo.gl/oVWqFJgUZt4r4koB6

2019 m. gegužės 16d. Kauno Tautos namuose nuaidėjo, nuskambėjo ikimokyklinių chorų festivalis ,,Dainuokime drauge“ . Jame dalyvavo ir ,,Žiniukų mokyklėlės“ chorelis. Pasipuošę tautiniais rūbais, dainorėliai  dainavo net 9 dainas ir kartu su savo tėveliais džiaugėsi  įspūdingu koncertu, kuris visiems labai patiko!

 
 
Gegužės 15 dieną būsimų priešmokyklinukų tėvai buvo pakviesti į paskaitą ir atvirą diskusiją 
 “Pasirengimas mokyklai: Patrauklus bendradarbiavimas”. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui G.Jakovlevienė supažindino tėvelius su “Priešmokyklinio ugdymo bendraja programa”, akcentavo, kad viena pagrindinių sąlygų nulemiančių visuminio vaiko ugdymo sėkmę ir sėkmingą pasiruošimą mokyklai yra šeimos ir pedagogų bendravimas ir bendradarbiavimas . Įstaigos psichologė R. Sadlauskienė pristatė bendravimo ir bendradarbiavimo būdus ir formas, pasiūlė tėvams patiems atlikti testus, skirtus įvertinti vaiko brandumą mokyklai, pakvietė atvirai diskusijai.

 

2019 m. gegužės 14 d. l/d ,,Židinėlio“ vaikučiai sulaukė svečių iš Kauno I- osios muzikos mokyklos. Surengę puikų koncertą muzikos mokyklos mokiniai grojo pianinu, smuiku, fleitomis, kanklėmis ir kornetu.  Smagu buvo matyti ir mūsų darželį lankiusias mergaites, kurios grojo  kanklėmis- tai Sofija ir Svajūnė. Mūsų vaikučiai susidomėję klausėsi koncerto, o atlikėjai ir jų mokytojos juos pakvietė ateiti mokytis į muzikos mokyklą ir išmokti groti muzikos instrumentais. 

 
Renginio akimirkos
https://photos.app.goo.gl/8C4G32ByAp2sFtp5A

Tarptautinė šokio diena švenčiama nuo 1982 metų, UNESCO sprendimu. Ši diena tapo puikia proga kartą per metus priminti visam pasauliui apie harmoningą menų sritį, kurioje puikiai dera mintis ir kūnas. Tą dieną daugelio pasaulio šalių šokio žmonės ir organizacijos pabrėžia ir puoselėja šokio profesionalų ir mėgėjų bendruomeniškumą.  Šia proga balandžio 23 dieną, „Židinėlio“ kieme  vyko masinis, viso darželio vaikų ir auklėtojų šokio renginys, sukūręs šventę sau bei kitiems. Šventės tikslas – įdomiai bei turiningai leisti savo laisvalaikį, išreikšti save peršokį, skleisti aplink save gerą nuotaiką ir energiją, didinti pilnavertį bei sveiką užimtumą.
 
 
Išaušo saulėtas ir nuostabiais žiedais pasidabinęs balandžio 26- osios rytas. Darželio kieme, nuo pat ryto skambėjo muzika, kviesdama visus į "VAIKUČIŲ VELYKĖLIŲ" šventę. Tik susirinkusius  vaikučius aplankė Velykė, su pilnu margučių krepšeliu. Iš už kampo į šventę atskubėjo kiškienė su dviem išdykusiais kiškiais, kurie vis norėjo tapti Velykiniais zuikiais. Bet pirmiausiai jie turėjo išmokti gražiai elgtis, marginti margučius ir dainuoti daineles. Kai visa tai išmoko, tada jie tapo Velykiniais zuikiais. Velykė neatėjo tuščiomis, susirinkusius vaikučius ji apdovanojo ,,Naisių vasaros“- organizatorių prizais- knygelėmis.

  
 
                    
Šventės akimirkos:
https://photos.app.goo.gl/Vcr6JDu9M7ttq5yp6

Balandžio 1 dieną, įstaigos pedagogės rinkosi į metodinį užsiėmimą, kuriame  pedagogės Saulutė ir Asta mokė kurti figūrines balto popieriaus kompozicijas – kiškius. Šiais kiškiais pedagogės papuošė įstaigos koridorių. Dalinamės proceso akimirkomis ir rezultatais.
 
 
 
Štai kokie nuostabūs  kiškučiai !
 https://photos.google.com/share/AF1QipP7xWz7L_QyKETICVnXS8iu9vV3aociwVVhzXySpzrM0-f-a9jTDkcp0FmqEj2uPQ?key=d29uVmVoX0FBZWlNSXBpalZrbGlYekJSNTdqNUNR
 
2019 m. balandžio 8 d. l/d ,,Židinėlis“ vaikučiai - ,,paukščiukai“ suskrido į šventę "PAUKŠČIŲ KIEMAS". Šventę pradėjo išmintingoji pelėda, klausinėdama apie pavasarį ir kodėl visi čia susirinko. Pelėda pristatė iš Afrikos parskridusius gražuolius gandrus, kurie papasakojo kaip jiems sekėsi parskristi. ,,Paukščiukai“ juos sveikino dainelėmis ir lietuvių liaudies žaidimais. Į šventę atskrido ir visa pasipuošusi šarka Verona, kuri taip pat prisistatinėjo, kad jinai irgi parskrido iš šiltųjų kraštų, bet niekas ja nepatikėjo. Sugėdinta šarka pažadėjo daugiau nemeluoti. Šventėje dalyvavo ir višta su viščiukais. Padainavę, pašokę, padeklamavę eilėraščius ,,paukščiukai‘‘ išskrido džiaugtis pavasariu.
 
  
 
 šventės akimirkos 
 https://photos.app.goo.gl/SQqMyoQvMXNqNq7QA
 
2019 m. .m kovo 12 dieną „Židinėlyje“ nuvilnijo Trikrepšio festivalis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Festivalio idėja- perteikti vaikams pergalės už Lietuvą dvasią „kovojant“ trikrepšio aikštelėse. TAI VIENAS IŠ MASIŠKIAUSIŲ RIUKKPA INICIJUOTŲ RENGINIŲ!  Tai ne tik trikrepšio varžybos ir estafetės, bet ir įvairūs pratimai, šokiai, dainos, eilėraščiai, lipdiniai, karpiniai, plakatai, šūkiai. Festivalio metu, įvairiomis veiklomis siekiama  skiepyti vaikams patriotiškumo jausmą siejant jį su pergalėmis sporte, o kovoti sporto aikštelėse vaikai skatinami garbingai. 

Festivalio akimirkos:

                                
2019m. kovo 8 d. Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje vyko muzikinio projekto ,,MEILĖ TĖVYNEI MAŽOJ ŠIRDELĖJ”  koncertas. Jame dalyvavo priešmokyklinukų  ,,Žiniukų mokyklėlės“ ir ,,Voveriukų” grupių choriukas. Dainorėliai dainavo dainas apie Lietuvą (,,Tu šalele mylima”), taip pat klausėsi J.Naujalio  muzikos gimnazijos jaunučių choro atliekamų dainų, giedojo ,,Tautinę giesmę“ ir kartu su kitų darželių kolektyvais dainavo dainas skirtas Tėvynei. Apdovanoti asmeninėmis padėkomis ir saldžiais prizais mažieji dainininkai linksmi grįžo į darželį. 

Šventės akimirkos
 
 
Neįprastai vėjuotą ir lietingą 2019 m. kovo 5- osios rytą, su kaukėmis ir žiemą gąsdinančiais apdarais, l/d ,,Židinėlio“ bendruomenė sugužėjo į kiemą švęsti Užgavėnių. Išvaryti žiemą visi bandė dainomis, šokiais ir liet. liaud. žaidimais. Į šventę buvo atvykęs ir žydas, kuriam  prireikė daktaro pagalbos, bet jis pasveiko tik nuo ožio pieno. Ar dar pasiliks žiema, ar ateis pavasaris, pagalvių  mūšiu ir virvės traukimo varžybomis, įrodinėjo  Lašininis ir Kanapinis. Po laimėtos Kanapinio kovos ir žiemos išvarymo, smagiai dainuojant  dainą  ,,Kepiau blynus“  visi šventės dalyviai sulaukė gardžių ir skanių blynų, kuriais pasisotinę,  pasilinksminę ir prisišokę ,išskubėjo laukti tikro pavasario.

Šventės akimirkos
 
 
Š.m. vasario 20 d. įstaigos psichologė ir socialinė pedagogė pakvietė tėvus į paskaitą „Vaiko elgesio formavimas. Kaip kalbėti su jais, bet ne jiems?”. Paskaitos dalyviai dalinosi savo tėvystės patirtimi, kokie jausmai užplūsta auginant vaikus ir su kokiais sunkumais susidūria auklėjant juos.  Praktinės užduoties metu tėveliai nagrinėjo skirtingas situacijas, siūlė įvairius sprendimo būdus, gilino žinias. 

 
  
 
 
2019 m.  vasario 18 d.  ,,Žiniukų mokyklėlės“ ir ,,Voveriukų“ priešmokyklinių grupių vaikai, pasipuošę tautiniais rūbais, rinkosi į salę, kur surengė darželio vaikučiams šventinį koncertą ,,Lietuva- šalis gimtoji",  skirtą Vasario 16-ajai ir lietuvių kalbos dienai paminėti .   Šventė prasidėjo giedant visiems  V. Kudirkos ,,Tautinę giesmę“. Patarlėmis, liet. liaudies šokiu ,,Pliauškutis“ , A. Matučio eilėraščiais ,,Skambioji kalba‘‘, ,,Paukščiuko gimtinė“, J. Marcinkevičiaus ,,Tai gražiai mane augino“  bei dainomis ,,Tu šalele mylima“ ir ,,Brangiausios spalvos“,  vaikai įprasmino lietuvių kalbos turtingumą bei savo krašto grožį.  O apie savo miestą mažieji dainininkai nuoširdžiai atliko  ,,Dainą Kaunui“. Koncerto pabaigoje visi dainavo ,,Nupiešiu Lietuvą“, o priešmokyklinio  ugdymo grupių  pedagogės  A. Jančiuvienė ir A. Baltrušaitienė sušoko liet. liaudies šokį ,,Polka su ragučiais“, kartu pakviesdamos šokti visus atėjusius į šventę.
Šventės akimirkos:  
  
https://photos.app.goo.gl/MrJbg5cWQfwfNxks6  
 
2019 m. vasario 7 dieną  „Rudnosiukų“, „Kodėlčiukų“ ir „Žvirbliukų“ grupių vaikai labai skubėjo į kiemą, nes ten jų laukė labai įdomi veikla, į kurią jie labai noriai įsitraukė. Baltas ir purus sniego patalas virto margų gėlių pieva, sniego kalnas pavirto į Gedimino pilį, pasivaikščiodami labirintu vaikai surado bokštą, kurį nuspalvino ir viršūnę papuošė trispalve. Daug šypsenų, juoko ir geros nuotaikos gūsis aplankė visus mažuosius dalyvius.
 
 
 
 https://photos.google.com/u/1/album/AF1QipOmFqD1JtyRVdwgBl-baK2LSgzNNQIrECSV__qy
 
 
Kai už lango šalta, galima pasidžiaugti ir kitokiais vaikų ir pedagogų kūrybiniais darbais... Pedagogai vaikams pasiūlė džiaugtis kūryba eksperimentuojant. Vaikai žaidė, plugdė vandenyje gėles, kriaukles ir įvairius žaislus, kuriuos atsinešė iš namų , stebėjo, kas skęsta, o kas iškyla į paviršių ir su nekantrumu laukė kol viskas pavirs į ledą. Na, o rezultatai labai nustebino...Pasidžiaukime.

   

 https://photos.google.com/share/AF1QipPNrrkkWcOGAfJ66lYBXS6pDJvSTWU9CeGWr6Z97K01TX9iEwVAD0y_KJYY3yAKVQ?key=aGZCTk10OXpHTktJZ3VaWTd5VlcyQTctYWNvMTFB
    

Sausio 28 d. ,,Žiniukų mokyklėlė“  grupės vaikai, kartu su  pasaulinės šefų asociacijų draugijos darbuotoja, dalyvavo edukacinėje veikloje „Sveikas vaikas - sveika ateitis!“, kurią inicijuoja Kauno miesto visuomenės sveikatos biuras.

 Edukacijos metu virtuvės šefė supažindino vaikus su virėjo profesija, mūsų šalyje augančiomis daržovėmis, vaisiais, papasakojo apie sveiką mitybą. Vaikai su malonumu atliko kūrybines užduotis, kurias teisingai įveikus, vaikai buvo Įvertinti ,,Michelin“ žvaigždėmis.  Ne taip paprasta savarankiškai atlikti savitvarkos darbus: serviruoti stalą, nuplauti ir supjaustyti daržoves, gražiai jas pateikti. Valandėlės metu vaikai pasigamino sveikiausias ir gardžiausias salotas, kokteilius ir čia pat juos ragavo, vertino skonį.

 

      

2019 m. sauso 22 d. “Židinėlio” lauko aikštelėse klegėjo vaikų juokas, nes visas darželis minėjo Pasaulinę sniego dieną.  Pagrindinis šio renginio  tikslas ir yra sujudinti šeimą — pirmiausia vaikus, parodant ir akcentuojant kad vaikai gali judėti ir sportuoti lauke ne tik vasarą bet ir žiemą, kas yra labai sveika. Kiekvienas raginamas šią dieną praleisti aktyviai, žiemiškai, šventiškai, linksmoje draugijoje – lauke.

Šventės akimirkos:

  

 https://photos.app.goo.gl/tVUGbgdZo8cjQjeo8


  

           2019 m. sausio 7d. skambant arabiškai muzikai  l/d ,,Židinėlio“ vaikučius aplankė Trys Karaliai- Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Pasisveikinę arabų, persų ir indų kalbomis jie parodė atneštas dovanas: auksą, smilkalus ir mirą. Vaikai Karaliams padainavo išmoktas  daineles apie žiemą ir Kalėdas ir smagiai visi kartu įsijungė į ,,Letkio‘‘ ritmiką, o  Karaliai vaikučius išmokė arabišką šokį. Pasilinksminę ir atsisveikinę su eglute, Trys Karaliai iškeliavo į Rytų šalis. 
 

 
 
Šventės akimirkos
https://photos.app.goo.gl/PguNvVTYbh9nkbnp9

                2018 m. gruodžio 13 dieną   mūsų darželyje apsilankė policijos atstovės ir šuniukas Amsis. Jie vaikučius mokė, kaip reikia saugiai elgtis gatvėje, kaip pereiti gatvę, jei netoliese nėra pėsčiųjų perėjos, kur ir kaip apsirengus galima važiuoti dviračiu,  kaip taisyklingai nešioti atšvaitą, kad tamsoje jį pastebėtų vairuotojai, įsitikino saugos diržų būtinybe, kartu žiūrėjo mokomuosius filmukus Už aktyvumą ir puikias žinias Amsius vaikams įteikė dovanų – atšvaitus.
 

 
 
 
Susitikimo akimirkos
https://photos.app.goo.gl/2aFtope3k9nVoPSg6
 

            2018 m. spalio 16 d. l/d ,,Židinėlio“ kiemelis prisipildė vaikų klegesio, spalvų ,dainų ir šypsenų. Visi sugužėjo į šventę ,,PIEŠIU TAU ŠYPSENĄ“ .Nuskambėjus dainai ,,Nupiešiu Lietuvą“,  visų 12 grupių vaikučiai  piešė vitražinius piešinius gamtoje. Juose atsispindėjo šypsenos, gamtos grožis, gera nuotaika ir džiugesys. Labai džiaugiamės, kad šventė, kurią suorganizavo neformaliojo ugdymo mokytoja (kūno kultūra) Nida Mulvinskienė  ir meninio ugdymo (muzikos) mokytoja Naira Dirsienė, suteikė geras emocijas. 

  
2018 m. archyvas
 

 
 
Atnaujinta 2019-10-10
Warning: extract() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/vhosts/zidinelis.lt/httpdocs/inc/engine1.php on line 848

Ši svetainė naudoja slapukus prisijungusių prie sistemos administratorių sesijos palaikymui.