Įstaigos bendruomenės tradicijos

2020 m. spalio 21 d. "Voveriukų" priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir mokytojos vyko į Lietuvos zoologijos sodą. Zoo mokyklėlėje dalyvavo edukacinėje programoje -"ROPLIAI - SENIAUSI PASAULIO GYVENTOJAI ". Užsiėmimo metu ugdytiniai susipažino su ropliais, gyvenančiais zoologijos sode. Sužinojo, kaip reikia elgtis su gyvate, sutikus ją miške, kaip saugiai paimti ir laikyti roplį. Glostė  žaltį, driežą ir vėžliuką. Sužinojo, kuo jie minta, kaip prisitaiko gyventi gamtoje. Terariume stebėjo  krokodilą, smauglį, driežiukų. Apžiūrėjo ir kitus zoologijos sodo gyventojus.

Pirmoji spalio savaitė l/d. ,,Židinėlyje“ buvo ,,Rudenėlio šventės“ savaitė.  Lopšelio gr. vaikučiai linksmai šventė "MOLIŪGĖLIO GIMTADIENĮ“-dainuodami linksmas daineles, o kitų grupių vaikai, pasipuošę rudens gėrybėmis,  dalyvavo ,,Rudenėlio margas šokis“ šventėje. Kiekviena grupė atskirai rinkosi  į salę ir linksminosi dainuodami ,,Voro puotą“, šokdami ,,Daržovių ratelį“ ir kartu su ,,Rudenėliu"  keliaudami ,,Rudenėlio takeliu“ ir dainuodami ,,Peliukas ir lietutis“ dainą. Šventės pabaigoje visos ,,daržovės , vaisiai ir grybukai“ šoko dainuodami linksmą dainą ,,Param param“.

Ruduo gražus ne tik savo spalvomis, bet ir įvairiomis gėrybėmis. Iš jų galima sukurti įvairiausių grožybių… 2020 m. spalio 5-7 dienomis įstaigos kieme, po atviru dangumi, vyko kūrybinis projektas “Rudenėlio margas šokis”.Vaikai su mokytojų pagalba, ant dar žalios žolės kūrė rudens paveikslus, kurie nustebino kūrybiškumu, žaismingumu ir originalumu. 

   

Kol visuomenėje daug kalbama apie sveiką gyvenseną ir ekologiją, Kauno lopšelis-darželis „Židinėlis“ nesnaudžia ir įgyvendindamas sveikatingumo programą, puoselėja tradicijas, susijusias su sveiko gyvenimo būdo pasirinkimu bei ekologiniu ugdymu. Lopšelio-darželio bendruomenė prisidėjo prie šių vertybių puoselėjimo ir kartu su RIUKKPA, 2020 m. rugsėjo 16 d. įstaigoje organizavo akciją „RIEDA RATAI, RATELIUKAI“, skirtą paminėti Tarptautinę dieną be automobilio ir Europos judriąją savaitę  #BeActive.  Šios akcijos tikslas: skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla; supažindinti su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis.

Nuo ankstyvo ryto, skambant muzikos garsams, skubančius į lopšelį-darželį su įvairiomis judėjimo priemonėmis  pasitiko pedagogų komanda, pasipuošusi judrumo savaitės marškinėliais ir atributika, kuri pakvietė vaikučius su dviratukais, paspirtukais, riedlentėmis ar riedučiais įveikti žaismingą  trasą.  Visus lydėjo šypsenos, sportiškos emocijos ir pakili nuotaika.

 

 

2020 M. Vasario 27 d."Voveriukų"gr.ugdytiniai ir pedagogai vyko į Vytauto Didžiojo karo muziejų.Čia vaikai dalyvavo edukacinėje programoje"JAUNASIS KARYS".Užsiėmimas vaikus nukėlė į tolimuosius viduramžius.Specialiai parengtame makete vaikai statė pilį.Patys sprendė,kur pastatyti gynybinę sieną,kur apgyvendinti valdovą,karius bei amatininkus.Taip pat kiekvienam į rankas teko paimti kalaviją bei užsidėti šalmą.

  

2020m. vasario 25d. l/d ,,Židinėlio“ vaikučiai pavasariškai pasipuošę skubėjo į ,,PAVASARIO SUTIKTUVIŲ ŠVENTĖ“. Atvykęs ,,Pavasaris“ supažindino visus su savo draugais: Saule, Vėju, Šarka su mėlynu švarku ir paukšteliais, Meška su žvėreliais ir Bite su vabalėliais. Kiekvienas jų buvo vaikučių pasveikintas muzikiniu kūrinėliu, tad visi daug šoko ir dainavo. Prisišokę, prisidainavę ir pasilinksminę visi išskubėjo džiaugtis pavasariu.

                           

2020 m. vasario mėn. logopedė L. Stelmokienė kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste R. Treščenkoviene įstaigoje organizavo rytmečiusŠVARŪS DANTUKAI-SVEIKI DANTUKAI" ikimokyklinio ugdymo grupių ugdytiniams. Spec. poreikių vaikai deklamavo eilėraščius apie dantukus, jų priežiūrą, stengdamiesi taisyklingai ištarti išmoktus garsus. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistas  papasakojo vaikams, kaip prižiūrėti dantukus, kad jie būtų sveiki. Žiūrėjome  ir aptarėme animacinį filmuką“Paukščiukas Taris.” Rytmetį baigėme linksmai dainuodami  „Dantukų dainelę.“

 

 

 Vasario 17d. visa  l/d ,,Židinėlio“ bendruomenė pasipuošė trispalvės spalvomis  ir visi sugužėjo į Lietuvos gimtadienio šventę- ,,LIETUVA TĖVYNĖIR BRANGI GIMTINĖ“. Šventės pradžioje vaikai, auklėtojos ir visi susirinkę pagerbė Lietuvą sugiedodami Lietuvos himną. Tėvynės grožį ,,Voveriukų“ ir ,,Žiniukų mokyklėlės“ vaikai  apdainavo dainomis: ,,Kur lietutis vaikšto basas“ bei ,,Svarbiausi žodžiai“ ir eilėraščiais apie Lietuvą. Auklėtojų supažindinti su Lietuvos simboliais ir senoviniais daiktais: sviestamuše, senoviniu belaidžiu lygintuvu ir klumpėmis (kuriuos atnešė patys vaikai), visi šventę užbaigė  daina ,,Nors esam dar labai maži, be galo mylim savo šalį šitą“.

                                       

 Šių metų vasario 11 d. mūsų įstaigoje užsibaigė „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNIŲ“ I etapas.  Žaidynėse dalyvavo visos darželio ikimokyklinio ugdymo grupės ir jų pedagogai.  Šventę, skambant šių žaidynių himnui, pradėjo mažųjų olimpiečių eisena, garbingai įnešta olimpinė ugnis ir olimpinė vėliava, atlikta garbingos kovos olimpinė priesaika, sušokti užvedantys, kovai nuteikiantys šokiai. Daug džiugių emocijų sklandė ore, neliko nepastebétas nei vienas ugdytinis, už pastangas mažiesiems, buvo įteikti žaidynių diplomai, o ant krūtinės suspindo auksinis žaidynių medalis. Šio projekto organizatoriai: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

 

 

2020-tųjų žiema Lietuvos vaikams taip ir nepadovanojo sniego, todėl 2020 m.  vasario 4 d., „Židinėlio“ salėje vyko priešmokyklinukų  „ŽIEMOS OLIMPIADA“. Vaikai atėjo į renginį  nusiteikę kovingai, tačiau palaikydami savo draugus, skatindami skanduotėmis. Žaismingos, judrios, sportinės estafetės, padovanojo vaikams geras emocijas ir smagų pabendravimą su draugais. Renginį organizavo kūno kultūros pedagogė Nida Mulvinskienė ir muzikos pedagogė Naira Dirsienė

 

 

 Sausio 29 d."Voveriukų" ir "Žiniukų mokyklėlės"  grupių  20 vaikų dalyvavo tarpgrupinėse šaškių varžybose.Žaidimas vyko keturiais etapais.Vaikai buvo rimtai nusiteikę. Nors visi labai stengėsi,tačiau paskutiniame etape liko tik Ievutė ir Elijus.Pirmoji vieta atiteko Ievutei.Visus varžybų dalyvius apdovanojome diplomais, o nugalėtojus-išskirtinėmis dovanėlėmis.

 

2020 m. sausio 24 d. "Voveriukų" gr. vaikai vyko į Kauno raj.Pyplių km.esančią sodybą,kur dalyvavo edukacinėje programoje "KEPA KEPA STEBUKLINGA DUONA".Čia vaikai susipažino su duonos kelio istorija,stebuklingu duonos receptu.Patys dalyvavo duonos kepimo procese-suformavo duonos kepaliuką,pašovė į senovišką duonkepę krosnį,o iškepusią parsivežė namo.

   
 
2020 m. sausio 16 d. ,,Voveriukų“ grupės ansamblis dalyvavo festivalyje ,,ŽIEMOS TAKU“, kuris vyko l/d ,,Vilnelėje“ . Festivalis buvo labai kaimyniškas, nes jame dalyvavo tik Vilijampolės ir Šilainių l/d mažieji dainininkai. Mūsų ansamblis atliko dainas:  ,,Išdykėlis šiaurys"  ir ,,Žiema". Festivalis visiems labai patiko. 

 

Sausio 13 dieną mūsų darželio bendruomenė prisijungė prie visuotinės pilietinės iniciatyvos ,,Atmintis gyva, nes liudija“.  Ši pilietinė iniciatyva Lietuvoje vyksta jau tryliktą kartą. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

  
 
Sausio 10 d. Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo bazilikos parapijos namuose vyko Kalėdinių giesmių festivalis ,,IŠGANYTOJAS GIMĖ BETLIEJUJE“ , kuriame dalyvavo ir ,,Žiniukų mokyklėlės“ ansamblis kartu su muzikos pedagoge N. Dirsiene ir priešmokykllinio ugdymo pedagoge A. Jančiuviene. Džiugu, kad mažieji įstaigos dainorėliai mielai dalyvauja sakralinės muzikos festivaliuose.

 
 
Sausio 7 d."Voveriukų" ir "Žiniukų mokyklėlės" vaikai,pedagogai bei muzikos mokytoja lankėsi Vilijampolės šv.Juozapo bažnyčioje.Vaikai aplankė prakartėlę, susipažino su vargonais, pasikalbėjo su vienuole Elija. Susikaupę ir rimti pagiedojo giesmeles "Angelo sparnas" ir "Džiaugsmingų šventų Kalėdų".

 

 

2020 m. sausio 6 d. skambant dainai ,,Trys Karaliai per pasaulį eina, neša džiaugsmą, laimę“ l/d ,,Židinėlio“ vaikučius aplankė Trys Karaliai. Papasakoję apie atneštas dovanas: auksą, smilkalus, mirą ir šalis, iš kur jie atkeliavo, karaliai kartu su vaikais šoko ir dainavo. Karaliai - Kasparas, Merkelis ir Baltazaras atsisveikino su vaikais ir su Kalėdų eglute ir  paskelbę Kalėdinio laiko pabaigą išvyko į Rytų šalis.

 

 2019 lapkričio mėnesį priešmokyklinėje,, Žiniukų mokyklėlė"grupėje vyko projektas,,MYLIU IR GLOBOJU",kurio tikslas buvo ugdyti vaikų komunikavimo, socialinius bei pažintinius gebėjimus. Tėveliai kartu su vaikais rengė pristatymus apie mylimus, norimus globoti augintinius. Pasiruošę pasakojimus, vaikai juos pristatė visai savo grupei, atsakinėjo į draugų klausimus. Įstaigos logopedė kartu su vaikais lankėsi vaikų anksčiau lankytose grupėse ir mažesniems vaikams papasakojo apie savo augintinius.

  

Kiekviena ugdymo įstaiga turi koridorius, kuriais vaikai, tėveliai, darbuotojai ir kiti bendruomenės nariai praeina ne vieną kartą per dieną. Bet niekas, net nesusimąstė, kad vaikams tai gali būti ideali, netradicinė aplinka linksmai ir sveikai praleisti laiką,  sportuoti čia ir dabar, koridoriuje. Įgyvendinant vaiko sveikatos ugdymo ir sveikatingumo priemones darželyje puikiai galima išnaudoti visas erdves. Sukvietėme visus vaikus, pedagogus,  pasportuoti netradiciniame kūno kultūros užsiėmime.
 
2019 m. lapkričio 5 d., „Židinėlio“ kūno kultūros pedagogė Nida Mulvinskienė ir muzikos pedagogė Naira Dirsienė organizavome akciją „SPORTUOJANTIS KORIDORIUS, kurios tikslas buvo paraginti kuo daugiau laiko praleisti fiziškai  aktyviai  ir parodyti, kad sportuoti, žaisti,  galima bet kokioje netradicinėje aplinkoje ir linksmai sportuoti įveikiant visas kliūtis. Akcijos iniciatorius – Respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Įstaigos koridoriuose buvo paruošta įvairiausių užduočių,  kliūčių ruožas, kuriuos be galo noriai stengėsi įveikti vaikai. Akcija sulaukė labai didelio pasisekimo mūsų bendruomenėje: daug džiaugsmo išreiškė mažieji, gerų žodžių bei nuotaikų negailėjo ir pedagogai.
 
 
2019 m.  spalio 17 d. Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje vyko VI- asis pedagogų kūrybos festivalis ,,Kuriu savo vaikams“ ir projekto   ,,AŠ NORIU MUZIKĄ NUPIEŠTI“ baigiamasis koncertas. Jame dalyvavo ,,Žiniukų mokyklėlės“ ir ,,Voveriukų“ gr. balsingiausi dainininkai. Jie atliko muzikos pedagogės N. Dirsienės sukurtą dainelę ,,Rudenėlis“, bei klausėsi kitų įstaigų vaikučių atliekamų dainų. Po koncerto, apžiūrėję savo pieštų darbų parodą, apdovanoti asmeninėmis padėkomis, vaikai grįžo į darželį.   
  

 

2019 m. spalio 15 d. l/d ,,Židinėlio“ vaikučiai, pasipuošę daržo ir sodo gėrybėmis rinkosi į ,,Rudenėlio šventę“. Į ,,daržą“ įbėgusi šeimininkė negalėjo patikėti, kad jau atėjo ruduo ir visos daržovės užaugo tokios didelės ir gražios, o ypač storulis moliūgas. Į šią šventę atskubėjo ir trys pelytės. Viena iš jų buvo labai protinga, turėjo didelę knygą ir visiems išaiškino kuo naudingos ir sveikos yra daržovės ir kodėl jas reikia valgyti. Tada prasidėjo ,,daržovių paradas“- morkytės, agurkėliai ir pomidorai demonstravo savo grožį, o visos kitos daržovės, juos palydėdavo skambiomis dainelėmis. Šventė baigėsi linksmais šokiais ir skanių obuoliukų valgymu, kuriais visus vaišino pelytės.

   
 
    
 
2019 m.  spalio 8 d. priešmokyklinių  "Žiniukų mokyklėlės"ir "Voveriukų" gupių . ugdytiniai vyko į Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklą. Dalyvavome edukaciniame rytmetyje"Saugi vaikystė". Čia  mokėmės žaidimo forma sportuoti, sveikai maitintis, kelio ženklų ir saugiai elgtis gatvėje, bei atpažinti įvairias emocijas. Visiems buvo be galo linksma, skambėjo juokas.  Abi grupės buvo apdovanotos saugaus eismo stalo žaidimais.

  

           2019 m. rugsėjo 23-27 d. “Žiniukų mokyklėlėje“ vyko projektas BURZGIA, URZGIA  LĖKTUVĖLIS, DEBESĖLIO KAMUOLY“.
Vaikai domėjosi, rinko įvairią informaciją apie lėktuvus. Igno mama pakvietė apsilankyti savo darbovietėje Kauno oro uoste. Pažintinės ekskursijos metu vaikai lankėsi skrydžių valdymo centre, klausėsi valdymo centro darbuotojų, pilotų pasakojimų, sužinojo keleivių bagažo tikrinimo subtilybių. Ekskursijos dalyvių laukė nepaprasta patirtis – „skrieti“ autobusu lėktuvų pakilimo taku ir pamatyti tai, ką mato pilotas, tupdydamas lėktuvą. Stebėti šviesų signalo sistemos žiburius.
                      Visiems buvo labai įdomu pamatyti priešgaisrinę gelbėjimo stotį, įlipti į pačią didžiausią gaisrinę mašiną.
 
 
 
2019 m. rugsėjo 26 d. Kauno lopšelis-darželis „Židinėlis“ jungėsi prie Europos sporto savaitės savo mieste. Europos sporto savaitė – Europos komisijos iniciatyva, kuria siekiama populiarinti sportą ir fizinį aktyvumą Europoje. Visi dalyviai dalyvauja renginiuose nepriklausomai nuo amžiaus, patirties ar fizinio pasirengimo.
Lopšelis-darželis „Židinėlis“ rugsėjo 26 d. taip pat vykdė akciją lopšelio-darželio vidiniame kiemelyje „#BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU“, kurios metu vaikai mokėsi ir šoko šokį, kurį šoka visa Lietuva. Joje dalyvavo apie 200 vaikų, kurie skambant nuotaikingai muzikai  šoko ir linksmai leido  laiką su savo draugais. Renginį organizavo neformaliojo ugdymo kūno kultūros pedagogė Nida Mulvinskienė ir muzikos mokytoja Naira Dirsienė. Visi dalyviai buvo apdovanoti organizatorių įteiktais lipdukais #BEACTIVE.

 

Prisijungiant prie Europos judriosios savaitės 2019 renginių ir minint tarptautinę dieną be automobilio, rugsėjo 27-ąją Kauno „Židinėlyje“ nuvilnijo akcija „RIEDA RATAI RATELIUKAI“, kurią iniciavo Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).
Tarptautinės gamtos išsaugojimo sąjungos priimtoje rezoliucijoje „Vaiko teisė į gamtą ir sveiką aplinką“ nurodoma, kad didėjantis vaikų atotrūkis nuo žaidimų lauke yra nepaprastai aktualus pasaulinės svarbos klausimas. Yra nustatyta, kad vaikai žaidimams lauke kasdien skiria maždaug trisdešimt minučių. Ir tai yra tik maža dalis to laiko, kurį vaikystėje praleisdavo jų tėvai. Buvimas ir veiklos lauke yra pagrindinis sveikatos šaltinis, turi didžiulį pažintinį poveikį, ugdant intelektualiai ir emociškai tvirtas asmenybes, formuojant stiprią savimonę, pamatines vertybes ir moralės normas. Atsižvelgdami į tai, Lietuvos pedagogai drauge siekė skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla lauke, supažindino ugdytinius su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui ir draugiškoms aplinkai susisiekimo priemonėmis. Lietuvos darželių kiemuose riedėjo paspirtukai, triratukai, riedlentės, riedučiai, lėlių vežimėliai, balansiniai dviračiai, traukiami ir stumiami ratuoti žaislai, karučiai bei mašinėlės.

Saulėtas ir vasariškai šiltas rugsėjo 2 d. rytas sukvietė l/d ,,Židinėlio“ vaikučius ir tėvelius į šventę ,,LABAS MUMS VISIEMS “. Po sveikinimo žodžio, pavaduotoja Giedrė pristatė visiems susirinkusiems dvi ,,sesytes“, kurios taip pat atkeliavo į šį darželį. Tik viena iš jų buvo pamiršusi, kaip reikia elgtis darželyje. Vaikučių pagalba jos išmoko pasisveikinti, padainuoti, pašokti, lipo į traukinuką ir linksmai su visais darželio vaikučiais nupūškavo į naujus mokslo metus.

Šventės akimirkos:

  
 
2019 m. gegužės 27 d."Žiogelių" grupės ugdytiniai kartu su auklėtojomis vyko į Kauno Karmėlavos oro uostą, kur dalyvavo edukacinėje programoje ,,KODĖL LĖKTUVAI KYLA?". Oro uoste vaikus pasitiko gidas Tomas, kuris pravedė ekskursiją. .Vaikai susipažino su keleivių bagažo tikrinimo subtilybėmis,  pakilo ant pakilimo ir nusileidimo tako,  stebėjo apšvietimą, kylančius ir besileidžiančius lėktuvus..
 
  

 

Penktadienį, t.y. gegužės 24 dieną darželio kieme susirinko daugybė mamų, tėčių, senelių, močiučių, brolių, sesučių švęsti drauge šeimos šventės, kurią pavadinome „Šeimų uostas”. Darželio vaikučiai susirinkusius sveikino dainomis, kvietė šokti, įteikė pačių rankomis pagamintas dovanas - šeimos laivą, į kurį susodino pačius brangiausius pasaulyje žmones. Labai smagi šventė, kuri subūrė visa bendruomenę pabūti visiems kartu. Pasidžiaukime akimirkomis…
   

Šventės akimirkos: https://photos.app.goo.gl/oVWqFJgUZt4r4koB6

2019 m. gegužės 16d. Kauno Tautos namuose nuaidėjo, nuskambėjo ikimokyklinių chorų festivalis ,,Dainuokime drauge“ . Jame dalyvavo ir ,,Žiniukų mokyklėlės“ chorelis. Pasipuošę tautiniais rūbais, dainorėliai  dainavo net 9 dainas ir kartu su savo tėveliais džiaugėsi  įspūdingu koncertu, kuris visiems labai patiko!

 
 
Gegužės 15 dieną būsimų priešmokyklinukų tėvai buvo pakviesti į paskaitą ir atvirą diskusiją 
 “Pasirengimas mokyklai: Patrauklus bendradarbiavimas”. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui G.Jakovlevienė supažindino tėvelius su “Priešmokyklinio ugdymo bendraja programa”, akcentavo, kad viena pagrindinių sąlygų nulemiančių visuminio vaiko ugdymo sėkmę ir sėkmingą pasiruošimą mokyklai yra šeimos ir pedagogų bendravimas ir bendradarbiavimas . Įstaigos psichologė R. Sadlauskienė pristatė bendravimo ir bendradarbiavimo būdus ir formas, pasiūlė tėvams patiems atlikti testus, skirtus įvertinti vaiko brandumą mokyklai, pakvietė atvirai diskusijai.

 

2019 m. gegužės 14 d. l/d ,,Židinėlio“ vaikučiai sulaukė svečių iš Kauno I- osios muzikos mokyklos. Surengę puikų koncertą muzikos mokyklos mokiniai grojo pianinu, smuiku, fleitomis, kanklėmis ir kornetu.  Smagu buvo matyti ir mūsų darželį lankiusias mergaites, kurios grojo  kanklėmis- tai Sofija ir Svajūnė. Mūsų vaikučiai susidomėję klausėsi koncerto, o atlikėjai ir jų mokytojos juos pakvietė ateiti mokytis į muzikos mokyklą ir išmokti groti muzikos instrumentais. 

 
Renginio akimirkos
https://photos.app.goo.gl/8C4G32ByAp2sFtp5A

Tarptautinė šokio diena švenčiama nuo 1982 metų, UNESCO sprendimu. Ši diena tapo puikia proga kartą per metus priminti visam pasauliui apie harmoningą menų sritį, kurioje puikiai dera mintis ir kūnas. Tą dieną daugelio pasaulio šalių šokio žmonės ir organizacijos pabrėžia ir puoselėja šokio profesionalų ir mėgėjų bendruomeniškumą.  Šia proga balandžio 23 dieną, „Židinėlio“ kieme  vyko masinis, viso darželio vaikų ir auklėtojų šokio renginys, sukūręs šventę sau bei kitiems. Šventės tikslas – įdomiai bei turiningai leisti savo laisvalaikį, išreikšti save peršokį, skleisti aplink save gerą nuotaiką ir energiją, didinti pilnavertį bei sveiką užimtumą.
 
 
Išaušo saulėtas ir nuostabiais žiedais pasidabinęs balandžio 26- osios rytas. Darželio kieme, nuo pat ryto skambėjo muzika, kviesdama visus į "VAIKUČIŲ VELYKĖLIŲ" šventę. Tik susirinkusius  vaikučius aplankė Velykė, su pilnu margučių krepšeliu. Iš už kampo į šventę atskubėjo kiškienė su dviem išdykusiais kiškiais, kurie vis norėjo tapti Velykiniais zuikiais. Bet pirmiausiai jie turėjo išmokti gražiai elgtis, marginti margučius ir dainuoti daineles. Kai visa tai išmoko, tada jie tapo Velykiniais zuikiais. Velykė neatėjo tuščiomis, susirinkusius vaikučius ji apdovanojo ,,Naisių vasaros“- organizatorių prizais- knygelėmis.

  
 
                    
Šventės akimirkos:
https://photos.app.goo.gl/Vcr6JDu9M7ttq5yp6

Balandžio 1 dieną, įstaigos pedagogės rinkosi į metodinį užsiėmimą, kuriame  pedagogės Saulutė ir Asta mokė kurti figūrines balto popieriaus kompozicijas – kiškius. Šiais kiškiais pedagogės papuošė įstaigos koridorių. Dalinamės proceso akimirkomis ir rezultatais.
 
 
 
Štai kokie nuostabūs  kiškučiai !
 https://photos.google.com/share/AF1QipP7xWz7L_QyKETICVnXS8iu9vV3aociwVVhzXySpzrM0-f-a9jTDkcp0FmqEj2uPQ?key=d29uVmVoX0FBZWlNSXBpalZrbGlYekJSNTdqNUNR
 
2019 m. balandžio 8 d. l/d ,,Židinėlis“ vaikučiai - ,,paukščiukai“ suskrido į šventę "PAUKŠČIŲ KIEMAS". Šventę pradėjo išmintingoji pelėda, klausinėdama apie pavasarį ir kodėl visi čia susirinko. Pelėda pristatė iš Afrikos parskridusius gražuolius gandrus, kurie papasakojo kaip jiems sekėsi parskristi. ,,Paukščiukai“ juos sveikino dainelėmis ir lietuvių liaudies žaidimais. Į šventę atskrido ir visa pasipuošusi šarka Verona, kuri taip pat prisistatinėjo, kad jinai irgi parskrido iš šiltųjų kraštų, bet niekas ja nepatikėjo. Sugėdinta šarka pažadėjo daugiau nemeluoti. Šventėje dalyvavo ir višta su viščiukais. Padainavę, pašokę, padeklamavę eilėraščius ,,paukščiukai‘‘ išskrido džiaugtis pavasariu.
 
  
 
 šventės akimirkos 
 https://photos.app.goo.gl/SQqMyoQvMXNqNq7QA
 
2019 m. .m kovo 12 dieną „Židinėlyje“ nuvilnijo Trikrepšio festivalis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Festivalio idėja- perteikti vaikams pergalės už Lietuvą dvasią „kovojant“ trikrepšio aikštelėse. TAI VIENAS IŠ MASIŠKIAUSIŲ RIUKKPA INICIJUOTŲ RENGINIŲ!  Tai ne tik trikrepšio varžybos ir estafetės, bet ir įvairūs pratimai, šokiai, dainos, eilėraščiai, lipdiniai, karpiniai, plakatai, šūkiai. Festivalio metu, įvairiomis veiklomis siekiama  skiepyti vaikams patriotiškumo jausmą siejant jį su pergalėmis sporte, o kovoti sporto aikštelėse vaikai skatinami garbingai. 

Festivalio akimirkos:

                                
2019m. kovo 8 d. Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje vyko muzikinio projekto ,,MEILĖ TĖVYNEI MAŽOJ ŠIRDELĖJ”  koncertas. Jame dalyvavo priešmokyklinukų  ,,Žiniukų mokyklėlės“ ir ,,Voveriukų” grupių choriukas. Dainorėliai dainavo dainas apie Lietuvą (,,Tu šalele mylima”), taip pat klausėsi J.Naujalio  muzikos gimnazijos jaunučių choro atliekamų dainų, giedojo ,,Tautinę giesmę“ ir kartu su kitų darželių kolektyvais dainavo dainas skirtas Tėvynei. Apdovanoti asmeninėmis padėkomis ir saldžiais prizais mažieji dainininkai linksmi grįžo į darželį. 

Šventės akimirkos
 
 
Neįprastai vėjuotą ir lietingą 2019 m. kovo 5- osios rytą, su kaukėmis ir žiemą gąsdinančiais apdarais, l/d ,,Židinėlio“ bendruomenė sugužėjo į kiemą švęsti Užgavėnių. Išvaryti žiemą visi bandė dainomis, šokiais ir liet. liaud. žaidimais. Į šventę buvo atvykęs ir žydas, kuriam  prireikė daktaro pagalbos, bet jis pasveiko tik nuo ožio pieno. Ar dar pasiliks žiema, ar ateis pavasaris, pagalvių  mūšiu ir virvės traukimo varžybomis, įrodinėjo  Lašininis ir Kanapinis. Po laimėtos Kanapinio kovos ir žiemos išvarymo, smagiai dainuojant  dainą  ,,Kepiau blynus“  visi šventės dalyviai sulaukė gardžių ir skanių blynų, kuriais pasisotinę,  pasilinksminę ir prisišokę ,išskubėjo laukti tikro pavasario.

Šventės akimirkos
 
 
Š.m. vasario 20 d. įstaigos psichologė ir socialinė pedagogė pakvietė tėvus į paskaitą „Vaiko elgesio formavimas. Kaip kalbėti su jais, bet ne jiems?”. Paskaitos dalyviai dalinosi savo tėvystės patirtimi, kokie jausmai užplūsta auginant vaikus ir su kokiais sunkumais susidūria auklėjant juos.  Praktinės užduoties metu tėveliai nagrinėjo skirtingas situacijas, siūlė įvairius sprendimo būdus, gilino žinias. 

 
  
 
 
2019 m.  vasario 18 d.  ,,Žiniukų mokyklėlės“ ir ,,Voveriukų“ priešmokyklinių grupių vaikai, pasipuošę tautiniais rūbais, rinkosi į salę, kur surengė darželio vaikučiams šventinį koncertą ,,Lietuva- šalis gimtoji",  skirtą Vasario 16-ajai ir lietuvių kalbos dienai paminėti .   Šventė prasidėjo giedant visiems  V. Kudirkos ,,Tautinę giesmę“. Patarlėmis, liet. liaudies šokiu ,,Pliauškutis“ , A. Matučio eilėraščiais ,,Skambioji kalba‘‘, ,,Paukščiuko gimtinė“, J. Marcinkevičiaus ,,Tai gražiai mane augino“  bei dainomis ,,Tu šalele mylima“ ir ,,Brangiausios spalvos“,  vaikai įprasmino lietuvių kalbos turtingumą bei savo krašto grožį.  O apie savo miestą mažieji dainininkai nuoširdžiai atliko  ,,Dainą Kaunui“. Koncerto pabaigoje visi dainavo ,,Nupiešiu Lietuvą“, o priešmokyklinio  ugdymo grupių  pedagogės  A. Jančiuvienė ir A. Baltrušaitienė sušoko liet. liaudies šokį ,,Polka su ragučiais“, kartu pakviesdamos šokti visus atėjusius į šventę.
Šventės akimirkos:  
  
https://photos.app.goo.gl/MrJbg5cWQfwfNxks6  
 
2019 m. vasario 7 dieną  „Rudnosiukų“, „Kodėlčiukų“ ir „Žvirbliukų“ grupių vaikai labai skubėjo į kiemą, nes ten jų laukė labai įdomi veikla, į kurią jie labai noriai įsitraukė. Baltas ir purus sniego patalas virto margų gėlių pieva, sniego kalnas pavirto į Gedimino pilį, pasivaikščiodami labirintu vaikai surado bokštą, kurį nuspalvino ir viršūnę papuošė trispalve. Daug šypsenų, juoko ir geros nuotaikos gūsis aplankė visus mažuosius dalyvius.
 
 
 
 https://photos.google.com/u/1/album/AF1QipOmFqD1JtyRVdwgBl-baK2LSgzNNQIrECSV__qy
 
 
Kai už lango šalta, galima pasidžiaugti ir kitokiais vaikų ir pedagogų kūrybiniais darbais... Pedagogai vaikams pasiūlė džiaugtis kūryba eksperimentuojant. Vaikai žaidė, plugdė vandenyje gėles, kriaukles ir įvairius žaislus, kuriuos atsinešė iš namų , stebėjo, kas skęsta, o kas iškyla į paviršių ir su nekantrumu laukė kol viskas pavirs į ledą. Na, o rezultatai labai nustebino...Pasidžiaukime.

   

 https://photos.google.com/share/AF1QipPNrrkkWcOGAfJ66lYBXS6pDJvSTWU9CeGWr6Z97K01TX9iEwVAD0y_KJYY3yAKVQ?key=aGZCTk10OXpHTktJZ3VaWTd5VlcyQTctYWNvMTFB
    

Sausio 28 d. ,,Žiniukų mokyklėlė“  grupės vaikai, kartu su  pasaulinės šefų asociacijų draugijos darbuotoja, dalyvavo edukacinėje veikloje „Sveikas vaikas - sveika ateitis!“, kurią inicijuoja Kauno miesto visuomenės sveikatos biuras.

 Edukacijos metu virtuvės šefė supažindino vaikus su virėjo profesija, mūsų šalyje augančiomis daržovėmis, vaisiais, papasakojo apie sveiką mitybą. Vaikai su malonumu atliko kūrybines užduotis, kurias teisingai įveikus, vaikai buvo Įvertinti ,,Michelin“ žvaigždėmis.  Ne taip paprasta savarankiškai atlikti savitvarkos darbus: serviruoti stalą, nuplauti ir supjaustyti daržoves, gražiai jas pateikti. Valandėlės metu vaikai pasigamino sveikiausias ir gardžiausias salotas, kokteilius ir čia pat juos ragavo, vertino skonį.

 

      

2019 m. sauso 22 d. “Židinėlio” lauko aikštelėse klegėjo vaikų juokas, nes visas darželis minėjo Pasaulinę sniego dieną.  Pagrindinis šio renginio  tikslas ir yra sujudinti šeimą — pirmiausia vaikus, parodant ir akcentuojant kad vaikai gali judėti ir sportuoti lauke ne tik vasarą bet ir žiemą, kas yra labai sveika. Kiekvienas raginamas šią dieną praleisti aktyviai, žiemiškai, šventiškai, linksmoje draugijoje – lauke.

Šventės akimirkos:

  

 https://photos.app.goo.gl/tVUGbgdZo8cjQjeo8


  

           2019 m. sausio 7d. skambant arabiškai muzikai  l/d ,,Židinėlio“ vaikučius aplankė Trys Karaliai- Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Pasisveikinę arabų, persų ir indų kalbomis jie parodė atneštas dovanas: auksą, smilkalus ir mirą. Vaikai Karaliams padainavo išmoktas  daineles apie žiemą ir Kalėdas ir smagiai visi kartu įsijungė į ,,Letkio‘‘ ritmiką, o  Karaliai vaikučius išmokė arabišką šokį. Pasilinksminę ir atsisveikinę su eglute, Trys Karaliai iškeliavo į Rytų šalis. 
 

 
 
Šventės akimirkos
https://photos.app.goo.gl/PguNvVTYbh9nkbnp9

               
 
 
Atnaujinta 2020-10-19

Ši svetainė naudoja slapukus prisijungusių prie sistemos administratorių sesijos palaikymui.